čtvrtek 14. listopadu 2013

FRITTATA SE SUŠENÝMI RAJČATY A KOZÍM SÝREM


Já myslím že Frittata má mnoho podob a každý si může uvařit tu svou. Já jsem vyzkoušela s kozím sýrem a jako lehká večeře se hodí perfektně. S touhle pánví GreenPan se vaří báječně a rozhodně jí dlouho neopustím.

CO POTŘEBUJEŠ:

1 lžíce másla
7 vajec
1 cibule
1 malá cuketka
hrst čersvé bazalky
hrst polosušených rajčat
5 plátků kozího sýra
sůl, pepř

  1. Nejprve jsem si vymazala pánev máslem, kterou jsem si nechala rozpálit. Mezi tím jsem si ve velké míse rozklepla celé vejce které jsem ochutila solí a pepřem a vše jsem trochu rozšlehala. Jen aby se bílky a žloutky lehce spojily.
  2. Cuketu jsem nakrájela na tenké plátky, které jsem zvlášť orestovala s nakrájenou cibulí a po vychladnutí jsem vše přidala do rozšlehaných vajec.
  3. Pak jsem vaječnou směs nalila na rozpálenou pánev vymazanou máslem a nechala asi 7 minut zatuhnout. Když už směs pomalu začala tuhnout, tak jsem frittatu rovnoměrně posypala rajčátkama a kozím sýrem.
  4. Pak jsem celou pánev dala pod gril, aby se frittata hezky dopekla.  Pečte velmi pozvolna, dokud vajíčka neztuhnou. Frittatu neobracejte a pečte jen z jedné strany. Spodek musí být vypečený a horní část jemně vláčná.

1 komentář: